Svet-Stranek.cz
MODERNÍ - ZDRAVÉ - LEVNÉ
INFRATOPENÍ    Třebíč  -  Oborný

Výňatek z knihy o infratopení:MODERNÍ - ZDRAVÉ - LEVNÉ

Výňatek z knihy o infratopení

Bezpečnost

Infračervené záření je obdobné tomu záření, které produkuje samo lidské tělo. Je ve své podstatě obdobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro přenos tepla okolní vzduch.


Působení

Infračervené záření obsahuje podstatnou část sluneční energie. Z biologie a klinických pozorování víme, že tato energie je selektivně vstřebávána různými orgány a ústrojími. Infračervená energie přitom mimořádně pozitivně ovlivňuje celou řadu hojivých procesů.

Obrovskou předností působení infračervených paprsků je, že pocení je díky vnitřní stimulaci těla, tj. zejména svalů a orgánů, aktivním, takže dochází k aktivnímu vyměšování různých nežádoucích látek z organismu. Příčinou je pronikání infračerveného tepla až 4 cm pod pokožku.

Teplo přitom není uchováváno jako pod pokrývkou, kterou se tělo pokryje, ale svaly a tělesné orgány se díky infračerveným paprskům, pronikajícím do těla, stimulují. Tento děj je při zvýšení teploty v místnosti provázen intenzivním pocením. Vnitřní zvýšení tělesné teploty je důsledkem přímé stimulace svalů a orgánů, a vede ke zvýšení prokrvení svalstva a urychlení krevního oběhu. Současně se z těla odbourávají některé odpadní látky (tuk, těžké kovy, jedovaté látky aj.). Odcházejí z těla spolu s potem. Pocení za účasti infračerveného světelného záření má zejména pozitivní vliv na vylučování těžkých kovů z těla.

Pot byl zkoumán při zavádění infračervených saun, nazývaných též infračervenými kabinami. Analýzy prokázaly, že objem potu, vyprodukovaný infračervenou oteplovací kabinkou, v níž je dosahováno obdobných účinků jako u sauny klasické, sestává z asi 80-ti procent vody, zatímco dalších 20 procent představují různé látky jako tuky, cholesterol a v neposlední řadě toxické látky Kadmium, Nikl, Olovo, Chlor aj. Tyto látky se normálně hromadí v ledvinách. Hromaděním tukových buněk pod kůží zase dochází k celulitidě. Pobyt v infračervené kabince také vede k velké spotřebě kalorii (až 600 kalorií za jedno sezeni!), podporuje odbourávání tukových tkání a zejména napomáhá detoxikaci organismu.

Pozitivní účinky na zdraví
Klinická pozorování prokázala neobvyklé výsledky při léčení různých problémů, například:

- Kožní a svalová onemocnění
- Onemocnění a záněty kloubů
- Ischias
- Menopausa
- Ztuhlost v oblasti ramen a krční páteře
- Revmatické potíže
- Bolesti uší
- Traumata


Infračervené teplo ohřívá tělo zevnitř a stará se o to, aby odpadní látky, které se ukládají pod kůží, byly rozpuštěny a vyplaveny. Pozitivně působí také při utlumování bolesti.

Působení na svalový systém

Vědci a lékaři dále informují o úspěších při léčbě infračervenými paprsky při

- Bolestech kříže
- Artritidě zádových svalů
- Bolesti zad
- Potížích při menstruaci
- Revmatických potížích
- Nemocech trávících orgánů


Nachlazení/Chřipka
Při prvních příznacích nachlazení přispívá infračervené záření k posílení imunitního systému a k omezení tvorby virů.

Krk, Nos, Uši
Následující potíže mohou byt díky infračervenému záření omezeny:
- Chronicky zánět středního ucha
- Bolesti krku
- Krvácení z nosu

Spalovaní kalorií a redukce hmotnosti
Při pobytu v infračervené tepelné kabině stoupá spotřeba tělesné energie, což vede ke zvýšené spotřebě kalorií a redukci tělesné váhy. Blahodárné účinky byly vědecky prokázány.

Celulitida, odbourávání těžkých kovů
Díky vnitřním čistícím účinkům infračerveného tepla, které proniká do hloubi těla, se tělo zbavuje přebytečných a nežádoucích látek. Tuky ve spojení s vodou vytváří celulitidu. Těžké kovy mohou být příčinou velmi vážných chorob.